Schetyna: Te wybory nic wspólnego z wyborami nie mają | #OnetOpinie

Published by : Onet News
W programie "Onet Opinie" gościem Bartosza Węglarczyka był Grzegorz Schetyna. Były lider PO komentował ostatnie zawirowania wokół wyborów prezydenckich. - Jestem przekonany, że nie odbędą się w maju - ocenił i dodał, że data jest uzależniona od głosowania, do którego dojdzie 7 maja. - Wtedy będziemy decydować o projekcie Senatu. To będzie miało wpływ na to, czy wybory będą w maju. Jeżeli nie w maju, to wtedy mogę sobie wyobrazić scenariusz w którym Jarosław Kaczyński i rząd PiS będzie decydował się na wprowadzenie stanu wyjątkowego czy klęski żywiołowej. Wtedy istnieje możliwość przesunięcia wyborów o kilka miesięcy. Kluczem jest decyzja Sejmu 7 maja - powiedział.

Były lider PO komentował ostatnie zawirowania wokół Jarosława Gowina i plotki dot. zaproponowania go przez opozycję na stanowisko marszałka Sejmu. - One są zbyt oczywiste, by były prawdziwe - ocenił Schetyna. - Uważam, że (chodzi o to), by pokazać, że jest możliwość pozytywnego scenariusza, który można przyjąć i na którym można zbudować większość opozycji i Porozumienia przeciw PiS-owi. Uważam, że to niemożliwe, jeśli chodzi o marszałka Sejmu w tym wydaniu. Nie wydaje mi się prawdopodobne, by zbudowano większość wokół wyboru Gowina - dodał.

#wybory2020 #wyboryprezydenckie #koronawirus

Subskrybuj kanał:
https://www.youtube.com/user/onetnews?sub_confirmation=1

Facebook Onet Wiadomości: https://www.facebook.com/OnetWiadomosci/

Aby śledzić więcej informacji, zapraszamy: www.onet.pl
cached video

wiadomosci onet news onet polityka wybory 2020 wybory prezydenckie andrzej duda koronawirus koronairus w polsce grzegorz schetyna jarosław gowin