Konkordato Nedir? Dev Araç Kiralama Şirketi Hertz Konkordato Başvurusu Yaptı

Published by : Kriptoda
#konkordato #hertz
https://kriptoda.com/konkordato-nedir-dev-arac-kiralama-sirketi-hertz-konkordato-basvurusu-yapti/

Pandemi sebebiyle içerisinde bulunduğumuz küresel ekonomik kriz sürecinde sık sık duyduğumuz ve duyacağımız bir kelime Konkordato. Bugün de dev araç kiralama şirketlerinden Hertz konkordato başvurusu yaptı. Peki gündeme bu kadar oturan konkordato ne anlama geliyor?

Konkordato batık şirketlerin borçlarını ödeyebilmelerini amaçlayan bir sistem. Borçlarını ödemede zorlanan şirket ve kooperatiflerin, bir kısım borçlarından kurtularak borçlarını ödeyebilir duruma getirmeleri için uygulanmakta.

Bu uygulamada borçlu, alacaklılarına borcunun tamamını değil, belirli bir oranını ödemeyi teklif eder. Borçlunun iflasında, alacaklılar genelde alacaklarının yarısından daha azını daha uzun vadede temin edebildikleri için konkordato, alacaklıların işine gelmektedir. Konkordato kapsamında borç ve alacaklar yeniden yapılandırılır.

Böylece iflasa tabi borçluların mali durumunun düzeltilerek iflastan kurtulmasını, diğer borçluların ise mali durumunun düzeltilmesini amaçlar. Alacaklılar ise belirli bir indirimle veya belirli bir vadede alacağına kavuşur. Mahkemenin onayıyla da taraflar açısından bağlayıcı hale gelir.

Konkordato sisteminin işlemeye başlaması için borçlunun talepte bulunması ve ayrıca iyi niyetli ve dürüst bir işletme olduğu kanısına varılması gerekiyor. Konkordato teklifi alacaklılar tarafından kabul edilir ve mahkemece onaylanırsa, borçlu şirket, alacaklılarının vazgeçtikleri oranda borçlarından kurtulmuş olur.

👇 Faydalı bağlantılar 👇
► Kriptoda Web Sitesi: https://kriptoda.com
► Gündem İçerkleri: https://kriptoda.com/kriptoda-gundem/
► Twitter Hesabı: https://twitter.com/kriptodacom
► Geronimo'in Diğer İçerikleri: https://kriptoda.com/author/gramanje/

🔥 Kriptoda.com hakkında 🔥
Kriptoda.com video, ses ve görsel medyaları bir arada kullanarak kripto paralar hakkında temel seviyeden ileri seviyeye rehber içerikleri barındıran bir web sitesidir. Kripto para ile ilgilenen kişilerin öncelikli başvuru kaynağı olmayı hedefler.

✘Yasal uyarı:
Bu kanalda yer alan hiçbir bilgi, yorum ve tavsiye yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. İçeriklerde anlatılanlar kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Bu görüşler, çeşitli riskler içerebileceğinden yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Bilgiler bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından doğrulanmalıdır. Sunulan bilgilere veya hizmetlere bağlı olarak ortaya çıkabilecek herhangi kayıp veya zarardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.
cached video

konkordato nedir konkordato ne demektir konkordato nasıl verilir konkordato hertz konkordato nasıl okunur