Grzegorz Schetyna doszedł do ściany

Published by : Sedno Sprawy Radia PLUS
Gość Sedna Sprawy w Radiu Plus mocno podkreśla potrzebę zmiany przewodniczącego Platformy. "PO nie wygra kolejnych wyborów jeżeli nie będzie zmiany przywództwa" mówi Joanna Mucha. Była minister sportu dodaje jednak, że jej formacja ciągle potrzebuje Grzegorza Schetyny, jego talentów politycznych i umiejętności "mam nadzieję, że będziemy w stanie ułożyć nowe kierownictwo, pewnie w połowie stycznia, żeby te wybory wygrać"

Grzegorz Schetyna rozpoczął od rzeczy, które trzeba było powiedzieć, mówiła Mucha pytana o ocenę przemówienia szefa Platformy po expose premiera. "Taka jest rola szefa partii żeby powiedzieć, że premier jest w pełni sterowalny, że PiS nie odnosi się do praworządności. Jego rolą było określenie absolutnie oczywistych rzeczy i może z tego powodu to nie było jakieś odkrywcze przemówienie"

Posłanka opozycji oceniła też prawybory w Platformie i zgłoszenie jednej kandydatki, Małgorzaty Kidawy Błońskiej. "Trochę żałuję, że tych prawyborów nie będzie. Skupiły by na nas większą uwagę mediów, opinii publicznej, byłby jakiś większy ferment, ścieranie się" podkreślała rozmówczyni Jacka Prusinowskiego w Sednie Sprawy Radia Plus.
cached video

joanna mucha po pis wybory grzegorz schetyna sedno sprawy radio plus jacek prusinowski platforma obywatelska prawo i sprawiedliwość expose małgorzata kidawa błońska prawybory